Zarządzanie najmem

Współpraca polegająca na usłudze zarządzania najmem przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim to na nas spoczywają obowiązki dotyczące podniesienia standardu mieszkania oraz znalezienia odpowiednich najemców oraz nadzorowania mieszkanie przez cały okres wynajmu. Stajemy się zatem Twoim pełnomocnikiem, którego zadaniem jest reprezentowanie Twoich interesów.

Jak wygląda proces zarządzania najmem z LifeBox?

01

Przygotowanie mieszkania do najmu

Zastanawiamy się nad strategią, która może przynieść największe korzyści, analizujemy lokalizację, profil potencjalnych najemców. Naszym zadaniem jest przygotowanie kompletu niezbędnych do wynajmu dokumentów, przeprowadzenie inwentaryzacji lokalu oraz przepisanie adresu korespondencyjnego u dostawców mediów.

Działania marketingowe

Działania marketingowe – dokonujemy pomiarów, przygotowujemy zdjęcia oraz opisy dotyczące lokalu. Do naszych zadań należy również wprowadzenie ofert o najmie do odpowiednich serwisów.

02

03

Poszukiwanie odpowiedniego najemcy

To my kontaktujemy się z osobami zainteresowanymi najmem, umawiamy spotkania i wybieramy idealnego najemcę. Weryfikujemy również każdą osobę, by móc wykluczyć możliwość najmu osobom nieuczciwym lub niewypłacalnym.

Podpisanie umowy

Po znalezieniu odpowiedniej osoby umawiamy spotkanie w celu zawarcia umowy. Oferowana przez nas umowa jest dokumentem stworzonym przez naszych prawników, dzięki czemu będziesz mógł poczuć się bezpiecznie. Kopię umowy otrzymujesz zaraz po jej zawarciu. Po uregulowaniu kwestii finansowych najemca otrzymuje od nas klucze do mieszkania.

04

05

Nadzorowanie najmu

Pilnujemy płatności, by uniknąć możliwości zadłużenia oraz interweniujemy, gdy sytuacja tego wymaga. Umawiamy się również z najemcą mieszkania na kontrolny przegląd stanu mieszkania, by nie doszło do sytuacji, w której Twoja nieruchomość mogłaby doznać jakiegoś uszczerbku. Do naszych obowiązków należy również rozwiązywanie awarii związanych z lokalem.

Czuwanie nad obiorem mieszkania

Po rozwiązaniu umowy z najemcą sprawdzamy, czy mieszkanie zostaje oddane w należytym stanie. Dzięki protokołowi inwentaryzacji jesteśmy w stanie rzetelnie sprawdzić, czy lokal nie uległ zniszczeniu. Zajmujemy się również wyliczeniem ewentualnych szkód oraz strat i pobieramy je z wpłaconej przez najemcę kaucji.

06

Umów konsultację

Jak widzisz – wynajem mieszkania z naszą pomocą może przebiegać szybko i sprawnie, a co najważniejsze – nie będzie zaprzątać Ci głowy w żaden sposób. Wszystkie obowiązki związane z wynajęciem lokalu przechodzą na nas, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnego stresu, niechcianych telefonów od najemcy czy załatwiania spraw związanych z mieszkaniem w swoim czasie wolnym. Umów konsultację z naszym agentem już teraz!

15 minut

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą lub chcesz wiedzieć więcej – skontaktuj się z nami!